W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną także Świętem Matki Boskiej Zielnej, na cmentarzu parafialnym w Jedlni, ks. Marcin Pietras, wikariusz parafii św. Mikołaja odprawił mszę świętą w intencji poległych za Ojczyznę i wszystkich zmarłych spoczywających na parafialnym cmentarzu.
W homilii ks. Janusz Smerda, proboszcz parafii, przypomniał, że święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzone jest od V wieku i należy do najważniejszych świąt maryjnych. Dogmat ogłoszony w 1950 roku przez papieża Piusa XII. stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały.

Ks. Janusz powiedział: Dziękujemy Ci, Matko, że przyprowadziłaś nas tutaj, pod krzyż. O Maryjo nasza umiłowana, pragniemy być przy Tobie i dziękować Ci za łaski nam ofiarowane, za Twą cudowną opiekę nad każdym z nas. A nade wszystko, chcemy godnie i właściwie uczcić Twe święto". Na koniec liturgii nastąpiło błogosławieństwo ziół, kwiatów, zbóż i owoców.
Dzień 15 sierpnia jest także rocznicą „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 r. Czciciele Maryi w Polsce przypisują jej szczególne wstawiennictwo w tym dniu.
Po mszy św. delegacja samorządu Gminy Pionki i Stowarzyszenia Jedlnia złożyła kwiaty przy mogile Junaków poległych w czasie II wojny światowej.

obejrzyj zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2017-11-23, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,41-44
    Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com