Na zaproszenie Parafii Św. Mikołaja i Stowarzyszenia Jedlnia  wczoraj do naszej parafii przyjechali goście z Ukrainy. Rodziny naszej parafii goszczą 22 osoby (17 dzieci w wieku od 9 do 16 lat i 5 osób dorosłych), pochodzące z obwodu ługańskiego powiat starobielski. Większość dzieci mieszka w bezpośredniej bliskości granicy z Federacją Rosyjską i tak zwaną Ługańską Republiką Ludową, która od trzech lat pozostaje linią frontu.

Przez te kilka dni organizatorzy pokażą gościom jaka jest Polska rzeczywistość. Wczoraj przywitaliśmy ich z polską gościnnością  przy ognisku na ogrodach plebańskich. Młodzież ze scholi parafialnej zaprosiła gości do zabawy. Nie zabrakło piosenek oraz zabaw polskich i ukraińskich.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com