Na zaproszenie Parafii Św. Mikołaja i Stowarzyszenia Jedlnia  wczoraj do naszej parafii przyjechali goście z Ukrainy. Rodziny naszej parafii goszczą 22 osoby (17 dzieci w wieku od 9 do 16 lat i 5 osób dorosłych), pochodzące z obwodu ługańskiego powiat starobielski. Większość dzieci mieszka w bezpośredniej bliskości granicy z Federacją Rosyjską i tak zwaną Ługańską Republiką Ludową, która od trzech lat pozostaje linią frontu.

Przez te kilka dni organizatorzy pokażą gościom jaka jest Polska rzeczywistość. Wczoraj przywitaliśmy ich z polską gościnnością  przy ognisku na ogrodach plebańskich. Młodzież ze scholi parafialnej zaprosiła gości do zabawy. Nie zabrakło piosenek oraz zabaw polskich i ukraińskich.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-06-19, 11. tydz. zwykły
    Mt 5,43-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak, będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com