Na zaproszenie Parafii Św. Mikołaja i Stowarzyszenia Jedlnia  wczoraj do naszej parafii przyjechali goście z Ukrainy. Rodziny naszej parafii goszczą 22 osoby (17 dzieci w wieku od 9 do 16 lat i 5 osób dorosłych), pochodzące z obwodu ługańskiego powiat starobielski. Większość dzieci mieszka w bezpośredniej bliskości granicy z Federacją Rosyjską i tak zwaną Ługańską Republiką Ludową, która od trzech lat pozostaje linią frontu.

Przez te kilka dni organizatorzy pokażą gościom jaka jest Polska rzeczywistość. Wczoraj przywitaliśmy ich z polską gościnnością  przy ognisku na ogrodach plebańskich. Młodzież ze scholi parafialnej zaprosiła gości do zabawy. Nie zabrakło piosenek oraz zabaw polskich i ukraińskich.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-09-26, 25. tydz. zwykły
    Łk 8,19-21
    Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: „Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą”. Lecz On im odpowiedział: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com