Na zaproszenie Parafii Św. Mikołaja i Stowarzyszenia Jedlnia  wczoraj do naszej parafii przyjechali goście z Ukrainy. Rodziny naszej parafii goszczą 22 osoby (17 dzieci w wieku od 9 do 16 lat i 5 osób dorosłych), pochodzące z obwodu ługańskiego powiat starobielski. Większość dzieci mieszka w bezpośredniej bliskości granicy z Federacją Rosyjską i tak zwaną Ługańską Republiką Ludową, która od trzech lat pozostaje linią frontu.

Przez te kilka dni organizatorzy pokażą gościom jaka jest Polska rzeczywistość. Wczoraj przywitaliśmy ich z polską gościnnością  przy ognisku na ogrodach plebańskich. Młodzież ze scholi parafialnej zaprosiła gości do zabawy. Nie zabrakło piosenek oraz zabaw polskich i ukraińskich.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2017-11-23, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,41-44
    Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com