W niedziele w parafii św. Mikołaja w Jedlni świętowaliśmy dożynki parafialne, święto chleba i tych którzy go współtworzą – Boga, ludzi i rolników. Rolnicy ludzie ciężkiej pracy dziękowali Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach i prosili o dalszą opiekę Matki Bożej.
O godzinie 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Dziękczynna Msza Święta, którą celebrowali ks. Włodzimierz Jamrocha Oblat z Sanktuarium w Kodniu i proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Janusz Smerda. W homilii ks. Włodzimierz podkreślił znaczenie pracy rolnika, wspomniał o trudach i kaprysach pogody, słowa podziękowania skierował do wszystkich tych którzy podtrzymują lokalną tradycję świecenia wieńców.

 

W tym roku piękny wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Jaroszek, a mieszkańcy innych miejscowości przynieśli dary w naturze. Po zakończeniu mszy świętej ruszyła procesja dożynkowa na „Ogrody plebańskie", w której uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście z Ukrainy, władze gminne i samorządowe.
Na scenie zaprezentowała się grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy goszcząca w naszej parafii od tygodnia. Goście podziękowali wszystkim tym którzy przyczynili się do tego aby ich pobyt w Polsce na długo został w ich pamięci. Po chwilach wzruszenia na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała medalem „Angelus Regalis" /królewski anioł / za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej prezesa Jana Gębczyka i działaczy Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy Jedlnia”.
Następnym punktem dożynek był Powiatowy Przegląd twórczości zespołów wokalno-muzycznych
” Muzyka Przeciw Niepamięci” w Jedlni. Organizatorami przeglądu byli Starostwo Powiatowe w Radomiu, Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli” i Parafia św. Mikołaja w Jedlni.
W Przeglądzie udział wzięło 7 zespołów z powiatu radomskiego. Zespoły prezentowały swoje umiejętności w repertuarze o tematyce patriotycznej, ludowej czy biesiadnej. Celem było odkrywanie dóbr kultury Ziemi Radomskiej ukrytej w muzyce, rozwijanie zdolności artystycznych oraz integracja mieszkańców Powiatu Radomskiego. Jury: Alot Marcin, Łukasz Kęska, Tomasz Wróbel oceniali wykonawców wg kryteriów: umiejętności wokalne, instrumentalne, dobór repertuaru, interpretacja, prezencja sceniczna.
Przyznano następujące nagrody:
I miejsce Orkiestra dęta „Boni Angeli” z Jedlni
II Zespół „Półborzanki” z Augustowa
III miejsce Zespół „Królewskie Żródła” z Jedlni
Nagrody specjalne i wyróżnienia otrzymali Kapela z Leśnej - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek, „Agat” - Grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki, „Kontrast” z Pionek i „Raz na Ludowo” z Lesiowa.
W trakcie dożynek można było dokonać pomiaru cukru we krwi dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Diabetyków z Pionek pod przewodnictwem Pani Uli Wejrzanowskiej. Z tej możliwości skorzystało 120 osób. A także pomiaru tkanki tłuszczowej.
Jak co rok było stoisko wystawowe Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek prezentował owoce pracy rolników i opowiadał na scenie o nowych technologiach upraw oraz zachęcał rolników do udziału w programach przygotowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla Natura 2000.
Można było również skosztować pieczonego chleba, swojskiego smalcu, kiszonych ogórków, pierogów, sera, wiejskiej kiełbasy, miodu, owoców i warzyw. Na deser były pyszne ciasta przyniesione przez mieszkańców każdej wsi. Organizatorzy dziękują wszystkim Tym, którzy przyczynili się do tego aby ten szczególny dzień był wyjątkowy. Szczególne podziękowania składamy rodzicom dzieci grających w Orkiestrze i mieszkańcom naszej parafii. A także Panu Bogu za szczęśliwe zbiory i piękną dożynkową pogodę

 Obejrzyj film 

Obejrzyj zdjęcia: Dożynki Parafialne w Jedlni
Obejrzyj zdjęcia: Powiatowy Przegląd twórczości zespołów wokalno-muzycznych"Muzyka Przeciw Niepamięci" w Jedlni

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-06-19, 11. tydz. zwykły
    Mt 5,43-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak, będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com