W niedziele w parafii św. Mikołaja w Jedlni świętowaliśmy dożynki parafialne, święto chleba i tych którzy go współtworzą – Boga, ludzi i rolników. Rolnicy ludzie ciężkiej pracy dziękowali Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach i prosili o dalszą opiekę Matki Bożej.
O godzinie 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Dziękczynna Msza Święta, którą celebrowali ks. Włodzimierz Jamrocha Oblat z Sanktuarium w Kodniu i proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Janusz Smerda. W homilii ks. Włodzimierz podkreślił znaczenie pracy rolnika, wspomniał o trudach i kaprysach pogody, słowa podziękowania skierował do wszystkich tych którzy podtrzymują lokalną tradycję świecenia wieńców.

 

W tym roku piękny wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Jaroszek, a mieszkańcy innych miejscowości przynieśli dary w naturze. Po zakończeniu mszy świętej ruszyła procesja dożynkowa na „Ogrody plebańskie", w której uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście z Ukrainy, władze gminne i samorządowe.
Na scenie zaprezentowała się grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy goszcząca w naszej parafii od tygodnia. Goście podziękowali wszystkim tym którzy przyczynili się do tego aby ich pobyt w Polsce na długo został w ich pamięci. Po chwilach wzruszenia na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała medalem „Angelus Regalis" /królewski anioł / za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej prezesa Jana Gębczyka i działaczy Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy Jedlnia”.
Następnym punktem dożynek był Powiatowy Przegląd twórczości zespołów wokalno-muzycznych
” Muzyka Przeciw Niepamięci” w Jedlni. Organizatorami przeglądu byli Starostwo Powiatowe w Radomiu, Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli” i Parafia św. Mikołaja w Jedlni.
W Przeglądzie udział wzięło 7 zespołów z powiatu radomskiego. Zespoły prezentowały swoje umiejętności w repertuarze o tematyce patriotycznej, ludowej czy biesiadnej. Celem było odkrywanie dóbr kultury Ziemi Radomskiej ukrytej w muzyce, rozwijanie zdolności artystycznych oraz integracja mieszkańców Powiatu Radomskiego. Jury: Alot Marcin, Łukasz Kęska, Tomasz Wróbel oceniali wykonawców wg kryteriów: umiejętności wokalne, instrumentalne, dobór repertuaru, interpretacja, prezencja sceniczna.
Przyznano następujące nagrody:
I miejsce Orkiestra dęta „Boni Angeli” z Jedlni
II Zespół „Półborzanki” z Augustowa
III miejsce Zespół „Królewskie Żródła” z Jedlni
Nagrody specjalne i wyróżnienia otrzymali Kapela z Leśnej - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek, „Agat” - Grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki, „Kontrast” z Pionek i „Raz na Ludowo” z Lesiowa.
W trakcie dożynek można było dokonać pomiaru cukru we krwi dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Diabetyków z Pionek pod przewodnictwem Pani Uli Wejrzanowskiej. Z tej możliwości skorzystało 120 osób. A także pomiaru tkanki tłuszczowej.
Jak co rok było stoisko wystawowe Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek prezentował owoce pracy rolników i opowiadał na scenie o nowych technologiach upraw oraz zachęcał rolników do udziału w programach przygotowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla Natura 2000.
Można było również skosztować pieczonego chleba, swojskiego smalcu, kiszonych ogórków, pierogów, sera, wiejskiej kiełbasy, miodu, owoców i warzyw. Na deser były pyszne ciasta przyniesione przez mieszkańców każdej wsi. Organizatorzy dziękują wszystkim Tym, którzy przyczynili się do tego aby ten szczególny dzień był wyjątkowy. Szczególne podziękowania składamy rodzicom dzieci grających w Orkiestrze i mieszkańcom naszej parafii. A także Panu Bogu za szczęśliwe zbiory i piękną dożynkową pogodę

 Obejrzyj film 

Obejrzyj zdjęcia: Dożynki Parafialne w Jedlni
Obejrzyj zdjęcia: Powiatowy Przegląd twórczości zespołów wokalno-muzycznych"Muzyka Przeciw Niepamięci" w Jedlni

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-11-21, Wspomnienie Ofiarowania NMP
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com