Koła Żywego Różańca naszej parafii pod przewodnictwem ks. kan. proboszcza Janusza Smerdy zakończyły tegoroczne pielgrzymowanie do miejsc kultu Matki Bożej. Ostatnią była pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole.
Była to X Jubileuszowa pielgrzymka, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. Należy również dodać, że nasze pielgrzymowanie zbiegło się w tym dniu z ogólnopolską akcją „Różaniec do granic”.

 

 

Wszystkich zgromadzonych powitał serdecznie kustosz wysokolskiego sanktuarium ks. Szymon Mucha - ogólnopolski moderator KŻR. Uroczystości rozpoczęły się o godz.9.oo godzinkami do NMP, następnie modliliśmy się na różańcu rozważając tajemnice światła. Przed Mszą św. konferencję wygłosił ks. prof. Wiesław Przygoda z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, mówiąc o zagrożeniach w obecnych czasach dla pokoju w świecie i o olbrzymim znaczeniu modlitwy różańcowej .
Ksiądz profesor powiedział że, w tym dniu nie musimy wszyscy udać się na granice Polski wystarczy że , tu gdzie jesteśmy chwycimy za różaniec bo ostatecznie chodzi tu o granice między dobrem a złem. Nie pozwólmy aby zło zwyciężyło . Mszy św. o godz. 12-tej przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik w asyście ponad 100 -tu kapłanów z całej diecezji radomskiej. W swojej homilii ks. biskup również nawiązał do sobotniej ogólnopolskiej akcji. W tym dniu w 320 kościołach przygranicznych na przestrzeni 3500 km modli się naród Polski, uczestnicząc we Mszy świętej. Po Eucharystii kilkaset tysięcy polaków z różańcem w ręku modlić się będzie o pokój w sercach, ojczyźnie i na świecie, aby runęły mury nienawiści i niewiary. Dziś już wiemy, że w tej ogólnopolskiej modlitwie uczestniczyło ponad milion polaków.

My pielgrzymi zgromadzeni w Wysokim Kole duchowo łączyliśmy się ze wszystkimi zatroskanymi o pokój w Polsce i na świecie. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy osobom które 25, 50 i więcej lat należą do wspólnot żywego różańca.
Matka Boża w Fatimie podczas objawień, których 100 rocznicę obchodzimy w tym roku wzywała ,,Odmawiajcie różaniec”. Dlatego módlmy się na różańcu nie tylko w miesiącu październiku w kościele uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych poświęconych Matce Bożej Różańca Świętego, czy w domu ofiarowując go w intencji Kościoła i świata ale codziennie, bo tylko modlitwą możemy uprosić Boga aby odwrócił to zło, które zagraża ludzkości.

Krystyna Czachor

Szczęść Boże .

obejrzyj zdjęcia

       

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-10-17, Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
    Łk 11,37-41
    Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com