Przez 6 miesięcy w naszej parafii gościliśmy figurę Matki Bożej Fatimskiej w 100 rocznicę objawień i każdego 13 dnia miesiąca odmawialiśmy różaniec a także przypominaliśmy słowa Maryi, które kierowała do dzieci. Polecaliśmy miłosiernemu Chrystusowi wszystkie nasze potrzeby, modliliśmy się za Kościół święty prowadzony przez Ojca Świętego Franciszka, prosiliśmy o pokój na świecie w naszej Ojczyźnie i rodzinach.


Po uroczystej Mszy świętej rozpoczęła się modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież i dzieci z Oazy parafialnej. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie wierni przyłączali się do modlitwy podchodząc do mikrofonu i odmawiając różaniec.
Po zakończeniu różańca i wystawieniu Najświętszego Sakramentu wierni z zapalonymi świecami przeszli w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, aby na koniec umieścić ją na postumencie przy pierwszej kapliczce różańcowej. Dziękując za wszystkie spotkania i modlitwę odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Niech Maryja ma nas zawsze pod swoją opieką..

 obejrzyj zdjęcia

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com