W ostatnią niedzielę października 2017 roku w Kościele Św. Mikołaja w Jedlni po Nabożeństwie Różańcowym, do wspólnoty Kół Żywego Różańca wpisali się nowi członkowie. Własnoręczny podpis w Parafialnej Księdze KŻR złożyli:

1. Dąbrowska Barbara KŻR św. Katarzyny Jaśce

2. Amanowicz Krystyna KŻR św. Kingi Kieszek

3. Mitak Eleonora KŻR św. Magdaleny Żdżary

 

4. Rywacka Małgorzata KŻR św. Magdaleny Żdżary

5. Warchoł Marek KŻR św. Magdaleny Żdżary

We Mszy św. modliliśmy się prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla wszystkich członków KŻR, a zmarłym członkom KŻR wypraszaliśmy wieczną nagrodę.

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca" - św. Jan Paweł II

obejrzyj zdjęcia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-11-21, Wspomnienie Ofiarowania NMP
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com