W ostatnią niedzielę października 2017 roku w Kościele Św. Mikołaja w Jedlni po Nabożeństwie Różańcowym, do wspólnoty Kół Żywego Różańca wpisali się nowi członkowie. Własnoręczny podpis w Parafialnej Księdze KŻR złożyli:

1. Dąbrowska Barbara KŻR św. Katarzyny Jaśce

2. Amanowicz Krystyna KŻR św. Kingi Kieszek

3. Mitak Eleonora KŻR św. Magdaleny Żdżary

 

4. Rywacka Małgorzata KŻR św. Magdaleny Żdżary

5. Warchoł Marek KŻR św. Magdaleny Żdżary

We Mszy św. modliliśmy się prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla wszystkich członków KŻR, a zmarłym członkom KŻR wypraszaliśmy wieczną nagrodę.

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca" - św. Jan Paweł II

obejrzyj zdjęcia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com