W sobotę 11 listopada w Jedlni odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Zebranych w kościele św.Mikołaja przywitała młodzież i dzieci pod kierunkiem Łukasza Kęski i ks.Marcina Pietrasa akademią pełną strof poezji i pieśni patriotycznych.  Uczestnicy wysłuchali spektaklu słowno-muzycznego przepełnionego zadumą i refleksjami na temat wolności, ojczyzny, pokoju, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

Następnie wprowadzono poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mszę świętą celebrowali kapłani ks.Janusz Smerda i ks.Marin Pietras. Po zakończonej mszy radni Gminy Pionki: Tomasz Wojciech Wróbel, Aneta Wojdat, Sebastian Sałek, Piotr Gębczyk, Henryk Drela oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Jedlni, Orkiestry Dętej Boni Angeli i mieszkańcy złożyli kwiaty na grobie Junaków.

obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com