W sobotę 11 listopada w Jedlni odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Zebranych w kościele św.Mikołaja przywitała młodzież i dzieci pod kierunkiem Łukasza Kęski i ks.Marcina Pietrasa akademią pełną strof poezji i pieśni patriotycznych.  Uczestnicy wysłuchali spektaklu słowno-muzycznego przepełnionego zadumą i refleksjami na temat wolności, ojczyzny, pokoju, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

Następnie wprowadzono poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mszę świętą celebrowali kapłani ks.Janusz Smerda i ks.Marin Pietras. Po zakończonej mszy radni Gminy Pionki: Tomasz Wojciech Wróbel, Aneta Wojdat, Sebastian Sałek, Piotr Gębczyk, Henryk Drela oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Jedlni, Orkiestry Dętej Boni Angeli i mieszkańcy złożyli kwiaty na grobie Junaków.

obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2018-06-22, 11. tydz. zwykły
    Mt 6,19-23
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com