W sobotę 11 listopada w Jedlni odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Zebranych w kościele św.Mikołaja przywitała młodzież i dzieci pod kierunkiem Łukasza Kęski i ks.Marcina Pietrasa akademią pełną strof poezji i pieśni patriotycznych.  Uczestnicy wysłuchali spektaklu słowno-muzycznego przepełnionego zadumą i refleksjami na temat wolności, ojczyzny, pokoju, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

Następnie wprowadzono poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mszę świętą celebrowali kapłani ks.Janusz Smerda i ks.Marin Pietras. Po zakończonej mszy radni Gminy Pionki: Tomasz Wojciech Wróbel, Aneta Wojdat, Sebastian Sałek, Piotr Gębczyk, Henryk Drela oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Jedlni, Orkiestry Dętej Boni Angeli i mieszkańcy złożyli kwiaty na grobie Junaków.

obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-11-21, Wspomnienie Ofiarowania NMP
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com