23 listopada po raz pierwszy w kościele św. Mikołaja w Jedlni odbył się koncert ,,Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią". Święta Cecylia jest patronką chórów, organistów i grup wokalnych. Jej wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Z tej okazji odbył się ten niecodzienny koncert, którego organizatorami byli Parafia św. Mikołaja i Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Boni Angeli". Koncert prowadził Jakub Mitek.

 

Kilkanaście pięknych pieśni sakralnych, znakomici chórzyści, schola, orkiestra dyrygowana przez Zbigniewa Bidzińskiego wzruszyło wszystkich słuchaczy, a zaśpiewana na koniec pieśń „Uwielbiam Imię Twoje" wywołała gromkie brawa. Koncert był ucztą muzyczną , którą zapamiętamy na długo.

W koncercie wystąpili:
„Schola Sancti Ioannis" w składzie: dyrygent Dorota Kaszuba, Agnieszka Dąbrowska , Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski,
Katarzyna Bochyńska-Wojdył - sopran
Aleksandra Piwońska - wokal
Jacek Charzewski - gitara i realizacja dźwięku
Schola parafii św. Mikołaja
Gościnnie z orkiestrą zagrały Panie: Anna Rozińska - flet, Anna Wójcik - flet
Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

Koncert honorowym patronatem objął Bp. Piotr Wojciech Turzyński i Ks. Janusz Smerda -Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Jedlni. Patronat medialny: Radio Plus i Gość Niedzielny.
obejrzyj wszystkie zdjęcia z koncertu

Bp. Piotr Wojciech Turzyński

„Schola Sancti Ioannis"

 

 Katarzyna Bochyńska

Aleksandra Piwońska i Jacek Charzewski

finał koncertu

Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com