23 listopada po raz pierwszy w kościele św. Mikołaja w Jedlni odbył się koncert ,,Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią". Święta Cecylia jest patronką chórów, organistów i grup wokalnych. Jej wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Z tej okazji odbył się ten niecodzienny koncert, którego organizatorami byli Parafia św. Mikołaja i Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Boni Angeli". Koncert prowadził Jakub Mitek.

 

Kilkanaście pięknych pieśni sakralnych, znakomici chórzyści, schola, orkiestra dyrygowana przez Zbigniewa Bidzińskiego wzruszyło wszystkich słuchaczy, a zaśpiewana na koniec pieśń „Uwielbiam Imię Twoje" wywołała gromkie brawa. Koncert był ucztą muzyczną , którą zapamiętamy na długo.

W koncercie wystąpili:
„Schola Sancti Ioannis" w składzie: dyrygent Dorota Kaszuba, Agnieszka Dąbrowska , Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski,
Katarzyna Bochyńska-Wojdył - sopran
Aleksandra Piwońska - wokal
Jacek Charzewski - gitara i realizacja dźwięku
Schola parafii św. Mikołaja
Gościnnie z orkiestrą zagrały Panie: Anna Rozińska - flet, Anna Wójcik - flet
Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

Koncert honorowym patronatem objął Bp. Piotr Wojciech Turzyński i Ks. Janusz Smerda -Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Jedlni. Patronat medialny: Radio Plus i Gość Niedzielny.
obejrzyj wszystkie zdjęcia z koncertu

Bp. Piotr Wojciech Turzyński

„Schola Sancti Ioannis"

 

 Katarzyna Bochyńska

Aleksandra Piwońska i Jacek Charzewski

finał koncertu

Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-08-22, Wspomnienie obowiązkowe NMP Królowej
    Łk 1,26-38
    Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com