23 listopada po raz pierwszy w kościele św. Mikołaja w Jedlni odbył się koncert ,,Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią". Święta Cecylia jest patronką chórów, organistów i grup wokalnych. Jej wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Z tej okazji odbył się ten niecodzienny koncert, którego organizatorami byli Parafia św. Mikołaja i Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Boni Angeli". Koncert prowadził Jakub Mitek.

 

Kilkanaście pięknych pieśni sakralnych, znakomici chórzyści, schola, orkiestra dyrygowana przez Zbigniewa Bidzińskiego wzruszyło wszystkich słuchaczy, a zaśpiewana na koniec pieśń „Uwielbiam Imię Twoje" wywołała gromkie brawa. Koncert był ucztą muzyczną , którą zapamiętamy na długo.

W koncercie wystąpili:
„Schola Sancti Ioannis" w składzie: dyrygent Dorota Kaszuba, Agnieszka Dąbrowska , Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski,
Katarzyna Bochyńska-Wojdył - sopran
Aleksandra Piwońska - wokal
Jacek Charzewski - gitara i realizacja dźwięku
Schola parafii św. Mikołaja
Gościnnie z orkiestrą zagrały Panie: Anna Rozińska - flet, Anna Wójcik - flet
Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

Koncert honorowym patronatem objął Bp. Piotr Wojciech Turzyński i Ks. Janusz Smerda -Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Jedlni. Patronat medialny: Radio Plus i Gość Niedzielny.
obejrzyj wszystkie zdjęcia z koncertu

Bp. Piotr Wojciech Turzyński

„Schola Sancti Ioannis"

 

 Katarzyna Bochyńska

Aleksandra Piwońska i Jacek Charzewski

finał koncertu

Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-05-22, 7. tydz. zwykły
    Mk 9,30-37
    Jezus i uczniowie Jego podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: „O czym to rozprawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com