W czwartek w Kościele katolickim rozpoczęło się Triduum Paschalne. To najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym u katolików. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa i eucharystii. W naszej parafii Wielki Czwartek rozpoczął się ślubowaniem 2 GRUP MARGARETEK.  Margaretki przyjęły na siebie obowiązek codziennej modlitwy za kapłanów. Pierwsza będzie się modlić za proboszcza naszej parafii , a druga za wikariusza. Wszyscy wierni wspólnie modlili się koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Podczas wieczornej liturgii Wieczerzy Pańskiej celebrans dokonał obrzędu umycia nóg. Zwyczaj ten nawiązuje do umycia nóg apostołom przez Chrystusa, co - jak zapisał św. Jan - stało się w Wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy. Wówczas - według ewangelisty - Jezus powiedział: "Dałem wam (...) przykład, abyście i wy tak czynili, jak ja wam uczyniłem".
Po mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, gdzie wierni mogli go adorować…

obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2018-04-23, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika
    J 12,24-26
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com