W wielki Piątek w  naszej parafii  Drogę Krzyżową prowadzili strazacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni. Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się od procesji, która zmierzała ciszy w kierunku prezbiterium.  Kapłan przed ołtarzem przez chwilę leżał krzyżem. Pierwsza część liturgii to były czytania z Pisma Świętego, z których najważniejszym jest opis Męki Pańskiej z Ewangelii według św. Jana. Następnie, po dłuższej i bardziej uroczystej niż zazwyczaj modlitwie powszechnej przychodzi czas na adorację krzyża. Kapłan kolejno odsłania ramina krzyża i śpiewa: "Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".

Gdy wszyscy obecni oddadzą cześć krzyżowi następuje  Komunia Święta mimo, że tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony się do  "grobu  pańskego", na pamiątkę złożenia Ciała Jezusa w grobie.

obejrzyj zdjęcia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2018-04-23, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika
    J 12,24-26
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com