W piątek 27 kwietnia  w naszej parafii Ksiądz Biskup Pomocniczy Piotr Turzyński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodym ludziom, uczniom trzeciej klasy gimnazjum . Na samym początku przedstawiciele Rodziców młodzieży bierzmowanej  przywitali ks. biskupa i poprosili o udzielenie ich dzieciom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W homilii bp podkreślił aby prawdziwy chrześcijanin w dzisiejszych czasach zachowywał się odważnie i świadczył o swojej wierze na każdym kroku . Po Ewangelii ks. biskup przeprowadził dialog z ks. proboszczem pytając czy młodzież jest przygotowana do przyjęcia tego sakramentu. Ks. proboszcz zaświadczył, że są godni przyjęcia tego sakramentu, że przygotowywali się do niego przez rok.

Następnie sama młodzież musiała wyrazić chęć przyjęcia go i powiedzenia czego oczekują. I  nadszedł moment udzielenia sakramentu bierzmowania. Najpierw ks. biskup i wszyscy obecni kapłani z wyciągniętymi nad kandydatami rękami odmówili modlitwę. Po niej sami kandydaci prosili o dary Ducha Świętego. Następnie nastąpiło  namaszczenie krzyżmem św. czoła każdego bierzmowanego. Na słowa: Przyjmij znamię Ducha św. każdy odpowiadał Amen. Następnie świadkowie założyli na szyję wybierzmowanych krzyże.

Po Komunii św. młodzież wyraziła swoje podziękowanie najpierw ks. biskupowi, następnie księżom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, świadkom i wszystkim którzy pomogli im właściwie przygotować się do przyjęcia tego sakramentu i otaczali ich swoją modlitwą.

Link do zdjęć -autor Patrycja Tabor

Link do zdjęć -autor Grażyna Rojek

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-05-22, 7. tydz. zwykły
    Mk 9,30-37
    Jezus i uczniowie Jego podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: „O czym to rozprawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com