3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i przeddzień Święta Strażaków w naszej parafii została odprawiona w msza św. Kapłani modlili się w intencji strażaków i ich rodzin.Wzięli w niej udział sami strażacy ochotnicy oraz zaproszeni goście.

Słowa wdzięczności za wymagającą poświęcenia i niebezpieczną czasem służbę skierował do członków OSP w Jedlni i w Jaroszkach Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wojciech Wróbel, mówiąc o strażakach jako wyjątkowej grupie ludzi, która stanowi fundament lokalnej społeczności.

Obejrzyj zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-05-22, 7. tydz. zwykły
    Mk 9,30-37
    Jezus i uczniowie Jego podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: „O czym to rozprawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com