Parafia św. Mikołaja w Jedlni i Stowarzyszenie „Jedlnia” w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, organizują w dniu 16 czerwca (sobota), bieg uliczny w Jedlni.
Bieg odbywał się będzie pod hasłem „Kocham Polskę” i podzielony został na 4 kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-II i III Gimnazjum i kategoria „open” – bieg otwarty dla wszystkich.
Prosimy o podanie do dnia 3 czerwca imiennej listy uczestników biegu.

Jednocześnie informujemy, że reprezentacja Szkoły w każdej kategorii wiekowej może liczyć maksymalnie 5 uczestników. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub telefonicznie 604 323 623.
Po zakończonych biegach planowane jest wspólne ognisko, poczęstunek dla uczestników i śpiew pieśni patriotycznych. Wręczanie pamiątkowych pucharów dla zwycięzców odbędzie się dzień później w niedzielę podczas Festynu „Przeciw Niepamięci” organizowanego na ogrodach plebańskich w Jedlni.
Bieg „Kocham Polskę” odbędzie się pod patronatem Tomasza Wróbla –Przewodniczącego Rady Gminy i Rady Gminy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2018-08-20, Wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
    Mt 19,16-22
    Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i zapytał: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”.
    Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego”. Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com