Nadleśnictwo Kozienice informuje, że w dniu 05.08.2018 roku ok. godz. 13 odbędzie się uroczyste poświęcenie kapliczki św. Tekli. Zmiana terminu nastąpiła w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych. Nadleśnictwo Kozienice informuje, że zgodnie z planem zagospodarowania turystycznego na 2018r. została odtworzona Kapliczka Św. Tekli. Kapliczka zostanie ustawiona w najbliższych dniach przy Królewskim Gościńcu, w pobliżu miejscowości Stoki (zgodnie z załączoną poniżej mapą).

Kult Św. Tekli w tym rejonie, która niegdyś należała do grona najpopularniejszych świętych czczonych w Polsce, związany jest z tragicznymi wydarzeniami z przed ponad 200-tu lat do których doszło w miejscu ustawienia kapliczki. O historii uroczyska będzie można się dowiedzieć z zamontowanej w pobliżu kapliczki tablicy informacyjnej, co będzie stanowić ciekawostkę turystyczną i uatrakcyjniać szlak turystyczny. Wizerunek Św. Tekli umieszczony w kapliczce został ufundowany przez Parafię Św. Mikołaja.

Uroczyste poświęcenie odtworzonej kapliczki, uświetnione prelekcją Pana Marcina Stańczuka z Muzeum Wsi Radomskiej, odbędzie się w dn. 05.08.2018r. ok. godz. 13., podczas corocznego rajdu rowerowego organizowanego przez Parafię pod wezwaniem Św. Mikołaja z Jedlni. W dalszej części wydarzenia przewidziana jest o godz.14.°° doroczna msza święta celebrowana przy pomniku pszczoły w „Bartnym Kącie". Po mszy, dla upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski, zostanie posadzony Dąb „Józef" (sadzonka wyhodowana ze szczepu słynnego dębu Bartka).

autor. Nadleśnictwo Kozienice

Więcej szczegółów w najbliższym czasie .


Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2018-07-23, Święto Św. Brygidy, Zakonnicy
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, jeżeli nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com