W niedziele 5 sierpnia odbył się Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie. Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym. Trasa prowadziła z Pionek przez Jedlnię, gdzie grupa z Pionek połączyła się z tamtejszymi rowerzystami. Wspólnie ruszyli do Puszczy Kozienickiej. Droga przez Stoki doprowadziła ich do nowej kapliczki św. Tekli, którą uroczyście poświęcił ks. Janusz Smerda. Kilka słów o historii św.Tekli opowiedział Marcin Stańczuk z Muzeum Wsi Radomskiej. Rajd ruszył dalej do Kapliczki św. Franciszka. W tymże miejscu elementem o charakterze patriotycznym i kulturowym było posadzenie dębu „Józef" ku upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski. Dąb sadzili najmłodsi uczestnicy rajdu, szarfę z pamiątkowego kamienia zdjął Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Piotr Kacprzak z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.


Uczestnicy Rajdu dotarli do Bartnego Kąta, gdzie po chwili odpoczynku rozpoczęła się polowa msza święta celebrowana przez Ks. Janusza Smerdę i ks. Tomasz Pastuszka. Mszę św. uświetniła gra sygnalistów myśliwskich.

Na koniec mszy św. Nadleśniczy Tomasz Sot podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy w Bartnym Kącie. Zaprosił uczestników do obejrzenia przygotowanych stoisk wystawowych, ekspozycji uli i ekspozycji roślin. Na każdego czekał gorący posiłek, można było spróbować miodów pochodzących z okolicznych pasiek, na scenie wystąpiły ,,Folklaski" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. w Pionkach. Opiekunem grupy jest Monika Płachta - Ruba. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli też o ich działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych.
Organizatorzy chcąc upamiętnić Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie wsadzili LIPĘ. Uroczystego wkopania lipy dokonali Nadleśniczy Tomasz Sot, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej Piotr Smolarczyk.

Organizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice

Impreza była objęta patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzeja Matysiaka.

Dziękujemy: Stowarzyszeniu Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej za przybliżenie informacji o produkcji miodu i za piękne ekspozycje, pani Joannie Kozłowskiej "P.H.U. "Rosa" za ekspozycję różnych roślin miododajnych, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni , za to że czuwali nad naszym bezpieczeństwem, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni , że czuwali nad naszym bezpieczeństwem.
obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-08-22, Wspomnienie obowiązkowe NMP Królowej
    Łk 1,26-38
    Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com