Zarząd Stowarzyszenia JEDLNIA zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia w dniu 15.04.2018 (niedziela) o godz. 17.00 do sali parafialnej przy kościele św. Mikołaja w Jedlni na coroczne Walne Zebranie. W programie spotkania sprawozdanie Zarządu za ubiegły rok, plan pracy na rok bieżący, informacja o przygotowaniach do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zarząd Stowarzyszenia JEDLNIA

W deszczową niedzielę wielkanocną  o 6 rano z naszego kościoła  wyrusza procesja rezurekcyjna. Donośne bicie dzwonów głosiły, że Chrystus zmartwychwstał. Na czele procesji niesiona była figurka zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystą mszę św. rezurekcyjną odprawił ks. proboszcz Janusz Smerda,  podczas której rozbrzmiewał radosny śpiew Alleluja na cześć zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Mszę rezurekcyjną uświetniła Orkiestra Boni Angeli.

Liturgię Wielkiej Soboty  rozpoczął przed kościołem ks. proboszcz Janusz Smerda  poświęcając ogień, od którego zapalił paschał – symbol Chrystusa. Na świecy paschalnej kapłan skreślił krzyż i litery: Α (alfa) i Ω (omega) oraz rok 2018 chcąc podkreślić, że Chrystus przechodzi od punktu alfa (od stworzenia świata) do punktu omega (końca świata) historii zbawienia, która przechodzi również przez ten konkretny rok.

W wielki Piątek w  naszej parafii  Drogę Krzyżową prowadzili strazacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni. Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się od procesji, która zmierzała ciszy w kierunku prezbiterium.  Kapłan przed ołtarzem przez chwilę leżał krzyżem. Pierwsza część liturgii to były czytania z Pisma Świętego, z których najważniejszym jest opis Męki Pańskiej z Ewangelii według św. Jana. Następnie, po dłuższej i bardziej uroczystej niż zazwyczaj modlitwie powszechnej przychodzi czas na adorację krzyża. Kapłan kolejno odsłania ramina krzyża i śpiewa: "Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2018-04-19, 3. tydz. wielkanocny
    J 6,44-51
    Jezus powiedział do ludu: „Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga». Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi spożywali mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com