Wczoraj w naszej parafii uczciliśmy setną rocznicę objawień fatimskich. Uroczyście wprowadzono do kościoła figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą poświęcił ks. proboszcz Janusz Smerda. Uroczystościom przewodniczył ks. Marcin Pietras . Wierni wysłuchali krótkiego przypomnienia objawień fatimskich przedstawianych przez młodzież z Oazy.  Modlitwa i refleksja nad konkretnymi wydarzeniami  związanymi z objawieniami Matki Bożej w Fatimie przygotowała nas do modlitwy różańcowej. Każdą dziesiątkę Tajemnicy Różańcowej Radosnej  odmawiały wszystkie grupy parafialne oraz wierni. 

Miesiąc maj w polskiej tradycji od wieków poświęcony był Matce Bożej. Mówimy, że jest  to ''miesiąc maryjny''.  Wieczorem w naszej parafii gromadzimy się obok przydrożnych kapliczek poświęconych Maryi,  by wspólnie odprawić majówkę. Kapliczki są  bogato przystrojone kwiatami i wstążkami.

4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Ten szczególny dzień świętowany jest także w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Pionki, bowiem dla druhów jest to wyśmienita okazja, by założyć galowy mundur i przypomnieć lokalnej społeczności, jak potrzebna jest ich służba. Nie inaczej było w naszej Gminie, uroczystości związane z obchodami dnia strażaka rozpoczęły się 3 maja mszą św. w kościele pw. Mikołaja w Jedlni w ich intencji.

27 kwietnia z rąk ks. bpa. Henryka Tomasika, ordynariusza naszej diecezji, grupa młodzieży gimnazjalnej, przyjęła sakrament bierzmowania.
Bp Henryk w homilii wspomniał o ważnym zadaniu jakie podejmuje młody człowiek po przyjęciu tego ważnego sakramentu, który jest swoistym sprawdzianem wiary.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-05-27, 6. tydz. wielkanocny
    J 16,23b-28
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com