Jerycho Różańcowe to wielogodzinna, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona na wzór Izraelitów, którzy idąc do Kanaan, Ziemi Obiecanej natrafili na Jerycho, obwarowane murami miasto, którego sami nie mogli pokonać. Wówczas sam Bóg przyszedł im z pomocą i wskazał przez Jozuego sposób osiągnięcia zwycięstwa. Izraelici przez sześć dni okrążali mury Jerycha z Arką Przymierza, a siódmego dnia mury miasta rozpadły się (por. Joz 6).

W niedziele 25 czerwca odbył się X Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Jedlnia i Parafię Św. Mikołaja w Jedlni. Uczestnicy rajdu wyruszyli o godz. 14.00 z placu przy kościele św. Mikołaja w Jedlni. Trasa wiodła przez: Poświętne, Stoki , Puszczę Kozienicką do kapliczki Św. Franciszka. Tam została odprawiona msza św. przez proboszcza Parafii św. Mikołaja ks. Janusza Smerdę. Aktor Piotr Kondrat wraz z synami wyrecytowali wiersz o Św. Franciszku i pięknej  puszczy kozienickiej. Rajd zakończył się ogniskiem w leśniczówce w Karpówce u Pana Jacka Warchoła. Zapraszamy za rok .

18 czerwca w Jedlni po raz dziesiąty odbył się Festyn ,, Przeciw Niepamięci" zorganizowany przez Stowarzyszenie Jedlnia i Parafię św. Mikołaja w Jedlni. Festyn poświęcony był 630. rocznicy powstania parafii św. Mikołaja w Jedlni.

Uroczystości rozpoczęły się koncertem przygotowanym przez Zbigniewa Bidzińskiego kapelmistrza Orkiestry Boni Angeli, Kapelmistrz skomponował muzykę do tekstów kard. Karola Wojtyły , a utwory wykonali : Karolina Sot Sosnowska, Elżbieta Mortka i Łukasz Kęska. Na koniec aktor Piotr Kondrat odczytał historyczny dekret ustanawiający w 1387 r. parafię i rozpoczęła się msza święta celebrowana przez Ks. Zbigniewa Niemirskiego, proboszcza parafii Janusza Smerdę i dawnego wikariusza Krzysztofa  Bochniaka.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedyny dzień w roku, w którym wierni wychodzą na ulice prosić o błogosławieństwo Chrystusa dla swoich domów i rodzin. Tak też było w naszej parafii. Procesja Eucharystyczna przeszła inną niż zwykle trasą, jak co roku wiernych nie zabrakło. Przy każdym pięknie przystrojonym ołtarzu czytane były fragmenty Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2017-07-28, 16. tydz. zwykły
    Mt 13,18-23
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Posłuchajcie co znaczy przypowieść o siewcy. Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze.
    Posiane na miejsca skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com