W imieniu Parafii św. Mikołaja w Jedlni i Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Boni Angeli" zapraszamy na Koncert,,Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią" w dniu 23 listopada 2017r. godz. 18.00

poniżej szczegóły programu:

1. Wzywam Cię

2. Missa Orientalis (Kyrie, Sanctus, Agnus Dei)" - muz:Jacek Sykulski „Schola Sancti Ioannis"

W sobotę 11 listopada w Jedlni odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Zebranych w kościele św.Mikołaja przywitała młodzież i dzieci pod kierunkiem Łukasza Kęski i ks.Marcina Pietrasa akademią pełną strof poezji i pieśni patriotycznych.  Uczestnicy wysłuchali spektaklu słowno-muzycznego przepełnionego zadumą i refleksjami na temat wolności, ojczyzny, pokoju, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

W pierwszą niedzielę października w naszej parafii odbył się Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.
Uroczystą mszę św. celebrowali: O.Włodzimierz Jamrocha i O.Sebastian Stasiak.
Po mszy św. ruszyła procesja do czterech kapliczek różańcowych.

obejrzyj zdjęcia

W ostatnią niedzielę października 2017 roku w Kościele Św. Mikołaja w Jedlni po Nabożeństwie Różańcowym, do wspólnoty Kół Żywego Różańca wpisali się nowi członkowie. Własnoręczny podpis w Parafialnej Księdze KŻR złożyli:

1. Dąbrowska Barbara KŻR św. Katarzyny Jaśce

2. Amanowicz Krystyna KŻR św. Kingi Kieszek

3. Mitak Eleonora KŻR św. Magdaleny Żdżary

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-11-21, Wspomnienie Ofiarowania NMP
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com