W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczęły się Misje Święte. Przez tydzień będziemy przeżywać ten wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.

- Msje Święte to  czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu.

Od 24 września będziemy przeżywać w Naszej parafii Misje Święte. Posługę Słowa Bożego w czasie tych dni odnowy duchowej została powierzona kapłanom Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Marii Niepokalanej. Przez cały tydzień modlić się będą z nami  O.Włodzimierz Jamrocha i O.Sebastian Stasiak. Poniżej program rekolekcji.

W dniach 15 -16 września grupa 50 osób z naszej parafii, wraz z ks. proboszczem pielgrzymowała do Krakowa i Zakopanego. Kościół Katolicki rok 2017 ogłosił rokiem Św. brata Alberta, w tym roku także przypada 100 rocznica objawień Fatimskich. Dlatego też postanowiliśmy nawiedzić sanktuarium Św. brata Alberta w Krakowie i sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach.

W niedziele w parafii św. Mikołaja w Jedlni świętowaliśmy dożynki parafialne, święto chleba i tych którzy go współtworzą – Boga, ludzi i rolników. Rolnicy ludzie ciężkiej pracy dziękowali Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach i prosili o dalszą opiekę Matki Bożej.
O godzinie 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Dziękczynna Msza Święta, którą celebrowali ks. Włodzimierz Jamrocha Oblat z Sanktuarium w Kodniu i proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Janusz Smerda. W homilii ks. Włodzimierz podkreślił znaczenie pracy rolnika, wspomniał o trudach i kaprysach pogody, słowa podziękowania skierował do wszystkich tych którzy podtrzymują lokalną tradycję świecenia wieńców.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-09-26, 25. tydz. zwykły
    Łk 8,19-21
    Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: „Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą”. Lecz On im odpowiedział: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com