Na działce w Jedlni – Kolonii powstaje Kaplica – Centrum Wieczystej Adoracji imienia św. Jana Pawła II. Jak do tego doszło?

Wszystko zaczęło się wiele lat temu od jednego wersetu z Księgi Izajasza, który przeczytał pewien młody ksiądz. Brzmiał on: Oto zawezwiesz naród, którego nie znasz, i ci, którzy cię nie znają, przybiegną do ciebie ze względu na Pana, twojego Boga (Iz 55,5). Tym księdzem był ojciec Joseph Vadakkel ze Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszego Sakramentu, założonego w chrześcijańskim stanie Kerala w Indiach. Przez wiele lat nosił to Słowo w swoim sercu, aż został skierowany na misje do Europy. Pewnego dnia po raz pierwszy odwiedził Polskę, a w nocy przyśnił mu się nasz papież Jan Paweł II, który błogosławił ludzi monstrancją. W ten sposób narodził się pomysł budowy kaplicy, w którym odbywałaby się nieustanna adoracja Pana Jezusa.

Niech Duch Święty nas prowadzi 18.02 - 23.02.2018 r.

Prowadzący: Ojciec Włodzimierz Jamrocha Oblat

PROGRAM REKOLEKCJI

18.02.2018 r. I Niedziela Wielkiego Postu

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
DLA SZKOŁY W JEDLNI I W JAROSZKACH
21-23.02.2018 r.

Prowadzący: Ojcowie Oblaci

21.02.2018 - środa

W niedzielę dnia 28 stycznia tego roku, w kościele św. Mikołaja w Jedlni odbył się XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W miłej i sympatycznej atmosferze, na scenie zaprezentowało się 18 śpiewających, niektórzy również sami grali np. na skrzypcach, innym akompaniowali członkowie rodzin np. na saksofonie czy gitarze.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com